^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.06.2017 0:10
415 переглядів
0 коментарів
Серед ініціаторів створення громадської ради побачили родичів чиновників

9 червня у залі засідань Тальнівської ради відбулися збори колишніх членів Громадської ради, яка діяла при райдержадміністрації, та представників Тальнівської райдержадміністрації. Попри те, що збори відбувалися у робочий час, держслужбовців у залі було більшість. Громадські організації були представлені здебільшого лояльними до влади представниками.

На перший погляд, нічого особливого на тому зібранні не відбулося: визнали не чинним попередній склад ради і створили провладну ініціативну групу для формування нового складу громадської ради при Тальнівській райдержадміністрації. Втаємничені у позакулісні ігри люди переконують, що до ініціативної групи ввійшли переважно родичі, куми та приятелі посадовців.

Щоб зрозуміти, для чого це владі потрібно, слід прочитати постанову Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 234, де чітко записано, що громадська рада наділена широкими повноваженнями. Зокрема може проводити громадську експертизу діяльності влади та навіть вимагати для цього ознайомлення із документами. А може виступати "адвокатом" влади.

Наскільки дієвою буде громадська рада, залежить від бажання громадських організацій взяти участь у її роботі. А для цього потрібно подати в РДА необхідні для включення до ради документи. На це у активістів є декілька тижнів.

Зауважимо, на Тальнівщині зареєстровано майже 200 громадських організацій. Більшість із них давно припинили своє існування, а деякими, згідно інформації на сайті РДА, керують покійники.

Микола ЗАМКОВЕНКО

Читайте також: В Тальному створено нову організацію ''Об’єднання бойових побратимів та волонтерів''