^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.06.2017 9:18
410 переглядів
0 коментарів
Вербовчани хотіли від’єднатись від опорної школи

12 червня у Вербовці відбулась зустріч із керівництвом школи та району.

Її метою було владнати конфлікт між батьками школярів та районною радою й відділом освіти, що виник через реорганізацію Вербовецького НВК у філію Катеринопільського НВК №2, який нещодавно став опорною школою.

На зустріч приїхали голова районної ради Віталій Верета, очільниця відділу освіти молоді та спорту Ірина Міненко, директор 2-ї школи Лідія Мандрика та керуюча справами райради Олена Поліщук.

Батьків турбувало кілька питань:

1) чи не стане це першим кроком до закриття Вербовецької школи;

2) чи має право директор самовільно закрити філію або якийсь із класів;

3) як здійснюватиметься розподіл коштів між навчальними закладами,

4) чому досі не дали для ознайомлення статут?

─ Ми з усіх сил боротимемось, щоб зберегти нашу школу, оскільки я сама навчалась у сусідньому селі, тож знаю, що це таке на практиці: це коли, наприклад, у тебе уроки закінчуються о 12-ій, а ти мусиш гуляти до 15-ої, бо тоді їде автобус, ─ вболівала ще до зборів одна з матерів.

Вислухавши претензії батьків, Ірина Міненко запевнила:

─ Єдина наша провина перед вами, що ми це рішення тут попередньо не обговорили. Ми й не думали, що воно може зачепити інтереси батьків, адже вважали, що все робимо тільки на краще для всіх. Інші філії, до речі, навпаки, задоволені, оскільки перед ними, як і перед вами, відкриються нові перспективи. Щодо фінансування ─ то в нас немає юридичних підстав зменшувати його для Вербовецької школи. Усі ваші класи, статус і вчителі збережуться. Зміни торкнуться тільки директора, яка стане тепер керівником філії, а не школи, до речі, з тією ж зарплатою. Щодо закриття чи пониження статусу вашої школи у 2017-18 навчальному році не може бути й мови. Далі ситуація залежатиме від кількості учнів і від рішення голови громади, якого оберуть. Можу вас запевнити, що з новим директором школи – Лідією Мандрикою ─ вам пощастило. Я давно її знаю як керівника, вона ніколи не приймала й не прийме необдуманих чи авторитарних рішень. Тож вам нічого боятися. Окрім того, такі важливі питання, як закриття чи реорганізація шкіл, філій належать до компетенції районної ради.

Про підготовку статуту опорної школи розповіла Лідія Мандрика:

─ Я його зараз пишу. Він ще буде розширюватись і дороблятись. Нема сенсу вам читати чорновий варіант. За вимогами його слід затвердити до 15 серпня. Обіцяю, що коли цей документ буде готовий, ми вас із ним обов’язково ознайомимо.

Лідія Володимирівна наголосила, що розуміє усю відповідальність, яку на неї покладено, і пообіцяла приділяти максимум уваги усім філіям.

Підсумок зборам підбив один із батьків.

─ Ну що ж, переконали, за цей рік можна бути спокійними.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Визначено опорні школи Катеринопільщини