^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.06.2017 9:10
404 переглядів
0 коментарів
Визначено опорні школи Катеринопільщини

Довгий час тривала напружена ситуація. Обидві катеринопільські школи претендували отримати статус опорної, і от новина: опорними стали і та, й інша.

─ Ми дуже сподіваємось, що наша школа стане опорною, ─ висловлювала сподівання директор школи №2 Лідія Мандрика. ─ Адже за 60 років її існування вона випустила плеяду визначних особистостей – учених, митців, посадовців, бізнесменів. У нас працює фаховий, висококваліфікований педагогічний колектив. На жаль, школа довгий час була обділена належного фінансування. І тільки останнім часом ситуація почала змінюватись, ми відчуваємо суттєву підтримку районної влади, а також місцевих спонсорів, меценатів. Зараз, нарешті, з’явилась можливість повністю перекрити дах, ще раніше ми поміняли значну частину вікон. Є велика потреба збудувати власний спортзал. Тож, сподіваємось, що статус опорної відкриє перед нами нові перспективи і горизонти, адже обіцяють підвищене фінансування. А ми, в свою чергу, віддячимо високими знаннями та досягненнями.

─ Ми теж ідемо в ногу з часом, ─ ділилась думками із виданням директор 1-ї школи Лідія Піддяча. ─ Наша школа у 2016 році увійшла до списку 24 опорних навчальних закладів України, обраних за урядовою програмою Арсенія Яценюка та Наталії Яресько. З кожної області обирали по одній школі, ми представляємо в цьому проекті Черкащину. Це не було випадковою перемогою, а результатом клопіткої роботи всього нашого шкільного ─ учнівського та педагогічного ─ колективу. Як результат – нам виділили значні кошти на утеплення фасаду, обладнання кількох кабінетів та комп’ютерного класу. Наразі ми пройшли відповідне стажування, де нас навчили, як створювати і втілювати в життя різноманітні проекти, інновації, ми працюємо над організацією культурно-освітнього центру при школі, маємо свого наставника від проекту – Світлану Сом, яка допомагає нам осучаснити навчально-виховний процес та корегує нашу роботу. Нещодавно ми виграли в конкурсі "Посилка успіху" від Фонду Кличка, отримали новий спортивний інвентар. У нашій школі викладає англійську мову волонтер із Чикаго Аманда Бретенштайн від Корпусу Миру (США). Попри уже досягнуті успіхи, офіційно статус опорної школи ми отримаємо тільки після відповідного рішення районної ради.

І от після багатьох місяців сподівань та хвилювань – обидва заклади стали опорними.

─ На останній сесії ми прийняли рішення, ─ каже депутат від "Свободи" Володимир Клеценко, ─ обидві катеринопільські школи визнати опорними. Дехто з педагогів переймався тим, що слово "опорний" не ввійшло до офіційної назви навчального закладу, але це не має значення. Рішення прийняте, і цього досить. Щоправда, школи тепер перекваліфікують у НВК, оскільки до них приєднаються також сільські освітні заклади, у складі яких є і дитячі садочки. Відтак, тепер маємо Катеринопільський НВК №1 і №2, до першого приєднають три філії (Розсохуватка, Новоселиця та Гуляйполе), і до другого три (Бродецьке, Вербовець, Кайтанівка).

В освітніх колах нема однозначної оцінки цієї події. Одні вважають, що опорною мала б бути одна школа на район, а не дві, інші вболівають за юридичний бік справи: як формуватиметься штатний розпис, хто матиме право закрити філію тощо. Однак є і оптимісти, які вважають, що покращиться фінансування обраних закладів, а відповідно ─ і якість та умови навчання.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На Черкащині реалізують освітній проект ''опорних шкіл''