^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.06.2017 0:10
646 переглядів
0 коментарів
Ой, чимало грошей витягує школа із батьківської кишені..

Вам, мабуть, не раз доводилося чути про те, що школа чи дитсадок – то другий дім дитини. А дім, як відомо, потрібно ремонтувати. А на це у держави і місцевого бюджету не завжди вистачає коштів. А як і виділяються гроші на це, то все одно знаходяться «ініціативні» чи то педагоги, чи батьки школярів, які збирають кошти «на ремонт».

Ми спробували розібратися, наскільки живучі «добровільні внески» на Тальнівщині. У навчальних закладах громади і району досі практикують здачу коштів на різні потреби: ремонт школи, ремонт класу, ремонт групи... А батьки випускників, хто із власної ініціативи, а хто «бо так треба», скидаються ще й на подарунки класному керівникові та першій вчительці. Суми тут різні: від 50 до 150 гривень.

Облік готівки сумнівний, але будьте певні, поки працює схема відкатів, докази, на що витрачені ваші кошти, завжди знайдуться.

- На ремонт школи ми здавали по 75 гривень з учня. Потім доздавали ще по 100 гривень на ремонт класу.

І так через день дитина приходить додому з новими розцінками. А є ще й такі батьки, котрі не дають ні копійки, то ми, виходить, за них ще докидаємо, – ділиться з нами наболілим батько одного з випускників міської школи.

У районі на ремонт школи батьки здають від 25 до 75 гривень. Аби привести до ладу клас чи групу, приносять ще по 50 гривень. Хоча у деяких навчальних закладах скидаються і по 100 гривень. Пояснюють це тим, що дітей у класі небагато, а тому сума на одного учня збільшується.

При цьому ні в кого із дорослих не виникає питання, чому, наприклад, щоб купити трилітрову банку фарби, десяток учнів здають по 50 гривень.

Зауважимо, Тальнівський міський голова Олексій Юрченко на своїй сторінці у «Фейсбук» з цього приводу написав: «На одній з минулих сесій було прийняте рішення про виділення коштів для покращення матеріально-технічної бази садочків та шкіл (по 200 гривень на кожну дитину). На чергову сесію 31 травня виношу питання про виділення 500 тис. гривень на косметичні ремонти шкіл та садочків (знову ж таки пропорційно до кількості діток). Всі вимагання коштів з батьків вважаю злочином, про який треба негайно повідомляти відділ освіти Тальнівської міської ради. Скажемо рішуче "НІ!" шкільним поборам!»

Обіцяємо в наступному номері опублікувати результати поіменного голосування із даного питання.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: В яку копієчку обійдеться батькам цьогорічний випускний?