^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.05.2017 9:09
796 переглядів
0 коментарів
Послуги репетиторів на Тальнівщині: кого найняти і скільки заплатити

Повним ходом триває підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів. Чи не кожний третій випускник поза шкільними заняттями, займається окремо з репетитором. Такі приватні уроки починаються здебільшого за рік до ЗНО.

Ми поцікавились, послуги яких викладачів найпопулярніші і яка вартість приватних занять у Тальнівському районі.

До слова, майже всі репетитори працюють нелегально. Здебільшого це вчителі з великим стажем. Власне, саме досвід роботи і піднімає ціну на репетиторство.

Найзатребуванішими предметами цього року стали математика, біологія, англійська та українська мови і ,звичайно ж, історія України. Тому й оплата репетиторів цих предметів вища, ніж інших.

На Тальнівщині ціновий діапазон на послуги репетитора із іноземної мови коливається від 35 до 120 гривень за 45 хвилин занять. У селі можна знайти учителя, який візьме до 50 гривень. А от у Тальному ціни стартують від 50 і вище.

– Я займаюся англійською мовою із своїм учителем за 90 гривень. І це по знайомству! Інші ж платять по 120 гривень за урок, – ділиться з нами Оксана, учениця Тальнівської школи.

Зауважимо, у Катеринополі така послуга обійдеться від 50 до 85 гривень.

Українська мова та література теж не відстають в ціні. Для того, щоб удосконалити знання з мови, приготуйтеся викласти від 50 до 65 гривень за урок. "Популярні" учителі беруть і більше.

Послуги репетитора з історії України знаходяться приблизно в тому ж ціновому діапазоні – 50-65 гривень за годинне заняття.

Математику теж дешевою наукою не назвеш. Від 40 до 90 гривень беруть репетитори із сумлінних батьків. Академічна година навчання з біології коштує 60 гривень, географії – 50 гривень, фізика і хімія від 45 до 60 гривень.

Кажуть у Звенигородці, Лисянці та Катеринополі ціни на репетиторів нижчі, ніж в Тальному.

Значно менше за індивідуальні уроки беруть студенти. Звичайно, досвіду в них небагато, але вони добре володіють тими ж знаннями, що і профільний учитель. Наприклад, студентка із Веселого Кута за годинне заняття з математики бере 20 гривень. У Соколівочці четвертокурсниця дасть урок іноземної за 35 гривень.

До речі, якщо хочете щоб репетитор займався у вашій присутності, це питання вирішується за окрему плату. Є й інші варіанти навчання. Деякі педагоги готові працювати з дітьми через Skype. Чи варта така наука витрачених грошей, стане видно по результатах вашої дитини.

-Я двічі на тиждень займаюся з репетитором по скайпу. Не можу сказати, що це дуже зручно, але іншого виходу поки що не бачу. Мій учитель аж із Звенигородки, тому не маю можливості їздити так далеко, – каже майбутній випускник Михайло.

Цікавимось: чому хлопець обрав репетитора із Звенигородки?

-В Тальному дуже дорого! Не я один навчаюся у викладачів з іншого міста по інтернету. Це дешевше і нічим не гірше.

Окрім дорогих уроків, учні повинні мати спеціальні матеріали для підготовки.

-Я купувала посібники для підготовки до ЗНО з англійської та української мови. Обидві книги обійшлися в 390 гривень. Це мені ще повезло, бо деяких підручників в магазинах Тального нема. Їх замовляють Інтернетом,– говорить учениця 11 класу Вікторія. – Відносно дешево можна взяти лише словники, таблиці та довідники. Чула, що минулорічні випускники чи їхні батьки практикують перепродаж посібників за значно нижчою ціною. Але знайомі не рекомендують старе купувати.

Зрештою, висока ціна на репетитора не гарантує успішної здачі тестів. Тому багато хто під час підготовки до ЗНО покладаються лише на власні сили.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: В яку копієчку обійдеться батькам цьогорічний випускний?