^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.05.2017 17:41
573 переглядів
0 коментарів
19 травня у Звенигородці відзначали Ніч у музеї

Днем музею вважають 18 травня, але звенигородці відзначили його 19-го, перед вихідними. Святкування Міжнародного дня музеїв у світовій спільноті започаткували ще 40 років тому (1977-го). Наразі географія свята розширилась на 120 країн, в урочистостях беруть участь майже 30 тисяч музеїв.

У Звенигородському краєзнавчому музеї імені Т. Г. Шевченка уже 5-й рік поспіль проводять Ніч у музеї. Цей захід користується неабиякою популярністю серед містян, особливо малечі, яким дуже подобається з дозволу керівництва закладу розписувати його стіни, а понад усе – екскурсія з ліхтариками – родзинка свята. Її з нетерпінням чекають усі: і дорослі, й діти.

Директор музею Олена Наріжна радо привітала усіх відвідувачів, коротко розповіла історію свята, анонсувала програму, відрекомендувала почесних гостей та організаторів. Начальник відділу культури та туризму Лілія Іщенко нагородила грамотою Звенигородської РДА за багаторічну і плідну роботу провідного наукового співробітника закладу – Станіслава Лячинського, незмінного редактора та співавтора науково-популярного краєзнавчого журналу "Спадщина".

Відомий краєзнавець Вадим Мицик привітав звенигородців зі святом і наголосив:

─ Ніч у музеї відзначаємо символічно, адже ми повинні любити історію і вдень, і вночі. Ми народ великий по віку і по духу. Зайдіть у музей, там почуєте про наших пращурів, дізнаєтесь, як вони працювали, щоб розквітла українська земля. Ми з вами повинні продовжити їхню справу. Хай слава Звенигородщини через музей лине по світу.

Звенигородська поетеса Анастасія Яніна популяризувала серед містян журнал "Спадщина" та збирала на стягах побажання учасникам АТО.

─ Один стяг поїде у підрозділ мого чоловіка, а інший – віддам на волонтерський штаб у Ватутіне. Там вирішать, куди відправити, ─ поінформувала вона.

Поруч малеча навчалася плести маскувальну сітку. Звучали народні та патріотичні пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності Вільховецького будинку культури. На вогні смажили картоплю, варили узвар. Діти шикувались у чергу до майстрів боді-арту, щоб розмалювати обличчя, руки. Охочі навчались рукоділлю та освоювали правила встановлення намету. З дозволу Олени Наріжної – директора музею ─ прикрасили зовнішні стіни малюнком під вишивку. Насамкінець, переглянули пізнавальні туристичні ролики на широкому екрані, провели цікаву екскурсію про багатовікову історію рідного краю. І дорослі, й діти слухали Станіслава Лячинського, затамувавши подих, при сяйві ліхтариків розповідь була не тільки пізнавальною, але й таємничою, захоплюючою.

─ Якщо хоч одній дитині ця екскурсія сколихне душу, значить я провів її недаремно. Я вдячний їм, що слухали уважно, не перебиваючи, що не аплодували невпопад, як це часто буває на публічних заходах. Усім спасибі, ─ підсумував Лячинський.

─ Було дуже цікаво. Особливо з ліхтариками, я ще так у музеї не була, ─ розповіла 7-річна Марійка. ─ Буду тепер сюди ходити часто, з друзями. Шкода, що їх зараз не було, що не бачили екскурсії з ліхтариками!!! Наступного року приведу сюди всіх.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Заслужений артист України Володимир Сніцаренко тільки два роки тому дізнався, хто його рідна мати