^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.05.2017 0:13
433 переглядів
0 коментарів
16 травня у черкаському Музеї ''Кобзаря'' Т. Г. Шевченка відкрили виставку ватутінського художника Василя Гелетка

Коротко про художника розповів співробітник Черкаського обласного краєзнавчого музею Сергій Ганницький на своїй сторінці у "Фейсбук": "Народився Василь Гелетко в Латвії, але згодом родина переїхала на Черкащину. Талант до образотворчого мистецтва прокинувся в пана Василя рано. Він вів декілька гуртків малювання, різьблення.

У 1982 в м. Ватутіно на Черкащині відбулася його перша виставка. У 1990-х роках автор захопився Шевченком та християнською тематикою. Його виставки побували в Одесі, Каневі, Києво-Печерській лаврі. В Одесі та в німецькому місті Магдебург він розписував собори.

Крім того, творчі мрії і бажання автора пов’язані з відображенням історії української держави, історичного минулого нашого народу для нинішнього самоствердження українців, адже він глибоко переконаний у тісному взаємозв’язку поколінь".

Має відношення майстер пензля і до Катеринопільського району. Свого часу він жив у Новоселиці, там же й навчався у школі.

"Я вже давно думаю, як його запросити з виставкою у Катеринопіль, ─ каже містянин Микола Замковенко. ─ Це надзвичайно талановита людина – художник, різб’яр. Катеринопільчани, особливо молоді, повинні обов’язково познайомитись із його творчістю не через інтернет, а наочно, доторкнутись до високої духовності його полотен, зазирнути в творчу майстерню художника, поспілкуватись із ним особисто".

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: В урочищі Довжик фашисти розстріляли 143 жителі єврейської національності