^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
15.05.2017 16:58
1866 переглядів
0 коментарів
ТЕГИ: Погода

Примхливий травень

Звичайно із 13-15 травня середньодобова температура повітря переходить через 15º і на Черкащині починається літній режим погоди.

Нинішнього року по-літньому тепло було до лише до 8.05, коли денні температури повітря були 21-27º.

Починаючи із 9 травня під впливом континентального арктичного повітря відбулося різке суттєве зниження температури повітря і встановилася «по квітневому» холодна погода. Порівняно з початком місяця температура повітря знизилася вдвічі. 11.05 спостерігалися найбільш жорсткі за 100 років метеоспостережень заморозки. Таким чином в нинішньому році літо в звичайні строки не наступило, про це повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

12-14.05 атмосферні фронти циклону, що переміщувався із Молдови на Азовське море зумовили довгоочікувані дощі загальною кількістю 7-23 мм, або 1-3 декадних норм Дощі поповнили вологозапаси грунту, тобто ситуація з зволоженням грунту покращилася. Проте добре зволожений грунт лише у західних та місцями у центральних районах області, у Чигиринському районі, де опадів випало найменше – грунт сухий, на решті площ – слабко-зволожений.

Дощова прохолодна погода є цілком сприятливою для реабілітації рослин після морозного стресу.

За такої погоди показник пожежної небезпеки знизився до першого класу, тобто до кінця поточного тижня проблем з пожежною небезпекою не буде.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні погоду Черкащини формуватиме поле підвищеного тиску, тому істотних дощів не очікується. Проте утримається прохолодна, як для цього часу, погода з температурою вночі 5-10 вдень 13-18º. Заморозки малоймовірні.

У вихідні синоптична ситуація зміниться, у наш регіон почне надходити тепле повітря з півдня. Температура повітря вночі становитиме 10-15º, вдень 18-23º.