^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.05.2017 15:36
2742 переглядів
0 коментарів
На Тальнівщині померзли ягоди і овочі

-Через декілька тижнів минає весна. У мене питання: чи була вона взагалі в цьому році? – каже у четвер на зупинці чоловік своєму товаришу.

Погода змінилася ще 9 травня. Північний вітер приніс із собою затяжні хмари, подекуди з дрібним дощем. Стовпчики термометрів показували +13, але, здавалося, що температура набагато нижча. Кожний другий одягнений ніби надворі пізня осінь.

У ніч із 10 на 11 травня у Києві взагалі невеликий сніг випав. Дехто встиг його зафіксувати на відео. Слава Богу нас обійшло стороною це природнє явище. Натомість у Тальному цієї ночі температура знизилася до нуля і наробила збитків.

Люди бідкаються, що багато городини померзло. Чого чекати далі, не знають.

Жителька Кобринової Греблі пройшлася вранці городом, і сплеснула в долоні від побаченого: -Ой, люди добрі, картопля померзла, полуниця вся чорна. Декілька днів тому, посадила розсаду помідорів, поспішила. Кабачки з огірками теж пропали, – говорить пані Наталія. – Зайшла до сусідки, то в тієї лише картопля мерзла і редиска прив’яла. Це ж треба, в одному селі живемо, городи межують одне з одним, а ситуація кардинально різна.

Аграрії заспокоюють ошелешених людей. Кажуть, що не зважаючи на те, що листя картоплі чорне і мерзле, овоч через декілька днів відійде, і знову піде в ріст. Звичайно, урожай буде меншим, але особливо це не вдарить по людських кишенях. Огірки, кабачки, помідори також відновлять свій ріст. Так, що не спішіть рвати волосся на голові.

Стосовно полуниці, то інша справа. Насправді все залежить від виду плоду. Якщо, цвіт опадає, то ви можете спокійно чекати рясного урожаю полунички, навіть, якщо всередині цвіту чорна краплина.

Для того, щоб не так було лячно, деякі господарі вже утеплюють городину.

-Картоплю підгортаю, на інші овочеві культури насипаю попіл, щоб тепліше було. Намагаюся, по можливості, хоча б щось зробити, бо серце болить, скільки роботи зробили, і що задарма може бути, – ділиться з нами Олена, жителька Соколівочки.

Кажуть, температура особливо не зміниться і впродовж наступного тижня. Позначка термометра підніметься до + 19 удень і +11 вночі. Вітер з північно-західного напрямку зміниться в південно-західний. Тому весняної спеки не відчуватиметься.

Залишається набратися сили і терпіння, адже матінка природа, ще піднесе нам не одну скриньку Пандори. Головне, бути готовими до таких сюрпризів.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також : Новий тиждень відзначиться спочатку заморозками, а потім - дощами