^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.05.2017 23:05
796 переглядів
0 коментарів
На Черкащині масово гинуть бджоли

У зв’язку з цією ситуацією пасічники звернулись до голови Чаплинської сільської ради Виноградової В.В., від якої отримали інформацію, що в суботу 29.04.2017 року аналогічна ситуація відбулась в сусідньому селі Шушківка, яке підпорядковане її сільській раді. Також стало відомо, що загинули бджоли ще й в с. Косяківка (Київська обл., Тарашанський р-н.,) яке межує з с.Шушківка, тобто достеменно відомо, що бджоли масово загинули в 3 селах, - повідомляє Прочерк

Як інформує пасічник, мешканці села Чаплинка звернулись до орендатора земель с/г призначення (паїв) Лисянської філії ТОВ «НВФ «Урожай», де нібито отримали інформацію, що 27.04.2017 орендатор земель обробляв поля ріпаку пестицидами, а саме інсектицид Нурелл Д.

– Даний препарат відноситься до 1 класу небезпеки для бджіл (високо небезпечний). Ріпак якраз цвіте – іде масове виділення нектару, стимулюючи бджіл до інтенсивного збору нектару та пилку, відтак безпосереднього контакту з обробленими рослинами, і як наслідок здійснюється ураження робочої бджоли і подальшої смерті бджолиної сім’ї. На зустрічі представники керівництва орендаря говорили, що нікому нічого не зобов’язанні і ні в чому не вважають себе винними і що люди нічого не доведуть. Довідки коли та чим обробляли поля надавати не будуть, – розповів журналісту Микола Володимирович.

При цьому постраждалі пасічники зазначають, що пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Вказують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Сухоярський та інші пасічники викликали поліцію, яка прибула і зафіксувала факт загибелі бджіл. Сухоярський скаржиться, що не легко було подати заяву.

– Повторно подано заяву і тоді отримано корінець про подання. Також було створено комісію з голови Чаплинської сільської ради та ветеринара Лисянської філії ТОВ «НВФ «Урожай», та в присутності свідків були складені акти огляду кожної пасіки, де відбулась масова загибель бджіл в селах Чаплинка та Шушківка, – розповів пасічник.

- Дійсно така заява є. Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження, - сказав речник управління національної поліції Черкаської області Дмитро Грищенко.

У прес-службі ТОВ «НВФ «Урожай» пообіцяли згодом відреагувати на інформаційний запит журналіста і надати вичерпний коментар.

Читайте також : 'Безгосподарність директорки привела школу до розрухи''