^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.03.2017 11:30
1905 переглядів
0 коментарів
ТЕГИ: Погода

Дощовий день 14 березня - багато хліба буде

Сьогодні ранок був холоднішим від вчорашнього — всього +1 градус. Вдень повітря прогріється до +4 градусів. Синоптики прогнозують дрібний дощ. Атмосферний тиск 748 мм.р.с.

У цей час починають віяти досить сильні вітри, які часто виникають навесні. Кажуть: «Євдокію Весна-краснелітечко спекотне несла» або «Прийшли весняні Євдокії - принесли мужикам аграрні витівки». З цих приказок зрозуміло, що саме 14 березня селяни приступали до польових робіт. Дні ставали теплими, а тому, можна було починати посівну.

Народні прикмети

Якщо на Євдокію сонячно і тепло, значить, всю весну погода буде гарна.

Дощовий день - багато хліба буде.

Заморозки - гречка погано вродить.

Вітер дме з Заходу чи Півдня - чекай спекотного літа. Вітер дме з Півдня - опади будуть влітку. Північний вітер віщує холодне літо.

Історія

День українського добровольця

1917 — у Києві розпочався З'їзд кооператорів Київщини (тривав 2 дні). Резолюцією з'їзду було проголошено курс на автономію України та організацію у селах сільських комітетів для забезпечення реалізації політики УЦР на місцях.

1990 — у Стрию Львівської області вперше у радянський час підняли український національний (синьо-жовтий) прапор над адміністративною будівлею — міськвиконкомом.

Події

2005 — житель Звенигородки підірвався на міні часів Другої світової війни у власному подвір'ї. Небезпечний предмет він виявив на своєму городі і вирішив розпиляти. Вибухом чоловіку пошкодило обличчя і руки.

2016 — у Ватутіному почали страйк працівники хлібокомбінату. Їм місяцями не платили зарплату. Обурені люди палили шини і блокували виїзд автотранспорту