^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.03.2017 11:37
1745 переглядів
0 коментарів
ТЕГИ: Погода

Ясний день 9 березня - погода на Великдень теж буде хорошою, в квітні буде тепло

Ранок був досить прохолодним: +3 градуси. В день потепліє максимум до +10 градусів. Вологість повітря 98%. Атмосферний тиск в межах норми.

9 березня відзначається день обретіння голови Івана Хрестителя (Предтечі). Цей день передбачав погоду на квітень: "Якщо день зі снігом, то і в квітні сніг, а якщо по голу, то і в квітні по голу". 9 березня у народі називали ще Дмитровим днем. За ним судили про погоду на Пасху: "Якщо Дмитрів день на снігу, то свята (Пасха) по снігу, а Дмитрів по голу, і свята по голу". Якщо роги місяця яскраві і круті - на мороз.

Народні прикмети

Якщо жайворонки і лелеки вчасно прилітають, чекай рясного врожаю хліба.

Ясний день - погода на Великдень теж буде хорошою, в квітні буде тепло.

На небі 9 березня видно яскравий місяць зі світлими рогами - вранці чекай морозу.

Спати вдень не можна - лихоманка настане.

Щебечуть синиці 9 березня - скоро встановиться тепла погода.

Історія

1814 — народився Шевченко Тарас Григорович, видатний український поет, художник.

1930 — в Києві почався відкритий судовий процес над представниками української інтелігенції, відомий як Процес Спілки визволення України.

1934 — у Києві засноване видавництво "Веселка".

2001 — у Києві неподалік будівлі Адміністрації Президента сталася сутичка учасників акції "Україна без Кучми" з міліцейським загоном спецпризначення. Після цього акція УБК пішла на спад.

Події

2008 — у селі Кобринове на Тальнівщині почали відновлювати старовинну кам’яну церкву, збудовану ще в 1847 році знаменитою Софією Потоцькою. До цього там був млин.

2011 — 75-річну пенсіонерку із села Рижанівка Звенигородського району побили та пограбували двоє онуків. Зловмисники відібрали у жінки останні 800 гривень. Пізніше правоохоронці затримали їх на Кіровоградщині.