^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.03.2017 19:22
1394 переглядів
2 коментарів
У міській раді не дозволяють знімати відео сесії (відео)

У Ватутінській міській раді розгорівся черговий скандал навколо мера Олександра Лисюка. Група депутатів скаржаться на заборону відеофіксації у сесійній залі. Нещодавно в інтернеті з'явилося відео, в якому міський очільник наказує одному з активістів припинити зйомку або покинути зал.

“Щоб не наражатися на скандал, я спочатку тихцем знімав останню сесію міськради. Але мене помітили і почали кричати, аби припинив, - розповідає волонтер Петро Гогунець. - Лисюк наказав вийти, якщо не припиню фіксацію. Хоча не тільки мер проти зйомок, а й деякі депутати. Такий випадок вже не вперше трапляється. Але я їх не слухаю і роблю те, що мені дозволяє закон”.

У сесійній залі встановлені камери відеоспостереження. Кожен охочий може подивитися засідання в онлайні. Під час останньої сесії камери не працювали через нібито технічну несправність.

“Я проти такої позиції мера й інших депутатів. Нас люди обрали і ми маємо бути відкриті перед громадою, - впевнений депутат Олег Ступник. - Якщо забороняють фільмувати, значить є чого боятися. Коли Лисюк заборонив Гогунцю знімати, я встав і дозволив знімати себе як депутата. Мені нічого приховувати. Перед початком сесії депутат Рубан подав звернення, аби йому потім надали копію зафіксованої камерами, які встановлені у залі, сесії. Але Лисюк сказав, що хтось навмисно пошкодив онлайн-трансляцію”.

Колишній секретар міської ради Євген Підцерковний звинувачує противників відеофіксації у порушенні конституційних прав.

“Я виступав у минулій каденції проти заборони на зйомки. Все має бути гласно і люди повинні знати, як і за що депутати голосують, - пояснює Підцерковний. - У регламенті чітко прописано, що фіксація може проходити будь-якими доступними засобами. Конституція містить статтю, яка дозволяє збирати і поширювати інформацію”.

Депутат міської ради Ганна Тростянська є противником відеофіксації. Хоче позиватися на Петра Гогунця до суду.

“Стаття 307 Цивільного кодексу вказує, що знімати можна лише за згодою особи. Викладати фото чи відео потрібно також за згодою людини, яку зазняли. Але Гогунець моєї згоди не питав і виклав фото в інтернеті, - обурюється жінка. - Тому я зараз готую позов до суду. Я нічого не боюся, але ж є межі закону в рамках якого ми повинні діяти. Якби він знімав мітинг, а не конкретну людину, то це інша справа. Такі, як Гогунець, можуть фотографувати і застосовувати ті фото, де їм вигідно”.

Фахівці з юридичних питань вбачають у забороні фільмування перебігу сесії порушення закону і навіть корупцію. Радять звертатися до поліції чи в суд.

Сергій РАДЧЕНКО

Читайте також: ''Комунікація в стилі пізнього Брежнєва''. У Єрках звітував голова громади