^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.02.2017 15:53
2517 переглядів
1 коментарів
Свинина зникла з базару

У п’ятницю, 17 лютого, за 10 днів після встановлення діагнозу африканської чуми у новоселицьких свиней київською лабораторією свинина з катеринопільського базару зникла. Не було її і в неділю.

"Я пішов у п’ятницю на базар, щоб прикупити м’яса, ─ розповідає Микола Замковенко, ─ та куди там – пусті прилавки. Зустрів лаборантку з ветлікарні. Питаю: "Де м’ясо?" "Нема, ─ каже, ─ карантин у зв’язку з чумою". Люди, правда, радили звернутись до коліїв, на дому, буцімто, м’ясо придбати можна, але я вирішив не ризикувати".

"Навіщо вам та свинина? – утішає Надія Солодуненко. ─ Я он у "Яворі" беру рибний фарш дуже смачний (44 гривні за кілограм) або індичий ( 29) нічим не гірший. Ще я там крильця беру за 26. 50, на базарі коштують аж 35 гривень. І яйця на базарі дуже дорогі – 25 гривень за десяток, а в "Абсолюті" – 14. 90, майже такі, як домашні".

"А мені одна жінка з Радчихи розповідала, що як закінчиться карантин за 40 днів, то свинина дуже подорожчає,─ каже Вікторія Чернієнко,─ Зараз уже живу вагу приймають по 34 гривні. Тож сало буде по 50, а м’ясо 100-110 гривень".

"Брехня це все, ─ втручається в розмову перехожий, ─ у Ватутіному родичі скаржаться, що свиней тримати не вигідно. Колії скуповують їх по 20-30 гривень за кіло. Мабуть, скоро ми всі перейдемо на курятину. Виходу іншого не буде".

Яблука на базарі по 11 гривень, а мандарини по 35. Час запастися вітамінами перед постом.

Сир і сметана – 50 гривень за кілограм. Молоко 10 -14 гривень за літр.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: У ''Новоселиці'' - загибель свиней