^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.02.2017 11:24
3301 переглядів
12 коментарів
''Колись тут був склад. Я в ньому зробив ремонт. Тепер мене звідти видушують''

Понад 4 місяці триває скандал навколо одного з приміщень звенигородської дитячої спортшколи. Там займаються кікбоксингом діти. Наразі спортсмени сидять на валізах, бо не знають, чи дозволить районне керівництво продовжити тренування. Дехто з чиновників хоче бачити у будівлі фітнес зал. Обладнання для нього вже давно придбане відділом освіти.

“Я взялася за це, бо ніхто інший не переймається цими спортсменами. З дітьми займається Юрій Козаков. Він створив їм всі умови, аби вони могли тренуватися, - розповідає керівник ГО “Гарант” Раїса Безух. - У січні у нього закінчувався термін дії договору про оренду. Тренер подав клопотання, аби продовжити його. От тоді й почалися проблеми. 21 листопада минулого року Микола Лисенко як директор-пенсіонер дитячо-юнацької спортивної школи, без курсів та відповідної атестації за фахом, звернувся до голови Звенигородської РДА, до начальника відділу освіти, до голови Звенигородської райради з проханням не продовжувати орендні відносини з орендарем.

Голова та депутати райради не погодились із цим. Але перші двоє: голова РДА та начальник відділу освіти досі підтримують вже колишнього директора ДЮСШ Лисенка, бо мають на меті розмістити на спірній площі силові тренажери та фітнес-комплекс, хоча, з початку скандалу на телекамери робили вигляд, що все залагодили і пішли на зустріч дітям”.

Дітей-кікбоксерів підтримує лише кілька чиновників, запевняє Безух.

“В місті вже є три фітнес комплекси із силовими тренажерами. Один із них – на відстані близько 500 метрів від спортшколи, - обурюється керівник “Гаранту”. - Утім саме заступник директора ДЮСШ, а тепер виконуючий обов”язки директора Озірний, начальник відділу освіти району, голова РДА спочатку пропонували тренеру-викладачу кікбоксингу Козакову йти на роботу в спортшколу, яка, згідно фактам та документам, вже не може бути ДЮСШ. Після аргументів ці троє керівників спробували створити такі умови, щоб кікбоксери не отримали підтримки у районній раді.

Пізніше в хід була запущена наступна перешкода: конкурс на орендоване приміщення по значно завищеній експертній ціні та ще й за іншою адресою, за якою не обліковується комунальне майно цієї школи”.

Активістка вже зверталася до поліції із заявами про розтрату держкоштів і підробку документів.

“Ніхто не хоче серйозно цим займатися. Я подала заяви, але поліція відкрила провадження по найлегшій: за підробку документів. І це зрозуміло. За це можуть тільки пальцем пригрозити. А от розтрата бюджетних грошей — серйозна стаття, тому її не порушують досі”.

Тренер Юрій Козаков сподівається на найшвидше вирішення конфлікту. Саме він робив ремонт у залі і відновив душ для спортсменів.

“Зараз мої учні тренуються і їздять на змагання. Просто іде якась незрозуміла війна, - розводить руками чоловік. - Все було нібито вирішено. Але певні зацікавлені особи починають підключати людей з області, щоб тиснули на нас, викручують з документами.

Їм треба відібрати це приміщення. Відділ освіти хоче облаштувати тренажерний зал. За нас вчепилися, бо їм наш зал зручний. Колись тут був склад. Я в ньому зробив ремонт. Тепер мене звідти видушують. На тих тренажерах діти не зможуть займатися, бо то силові знаряддя. Тому ми прекрасно все розуміємо. Там займатимуться дорослі дядьки і платитимуть гроші. Я не проти, але коли це не зарахунок дітей”.

Ще 22 вересня минулого року відділ освіти закупив через систему “Прозорро” 5 тренажерів на 50 тисяч гривень. Двоє з них — силові. Займатися на них дітям небезпечно для здоров'я, стверджують медики.

З'ясувати бачення ситуації у керівника райради Володимира Кучера і голови РДА Василя Довбуша не вдалося. Жоден із чиновників не відповів на телефонні дзвінки журналіста. У п'ятницю, 24 лютого, відбудеться сесія районної ради, на якій обговорять питання спірного приміщення. Раїса Безух побоюється, що зацікавлені у відкритті фітнес залу намагатимуться саботувати його розгляд.

Сергій РАДЧЕНКО

Читайте також: У Катеринополі завершили ремонт даху дитсадка ''Казка''