^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
02.02.2017 9:31
1224 переглядів
0 коментарів
Тальнівці попрощалися із загиблим в Авдіївці земляком (фоторепортаж)

Декілька сотень тальнівців прийшли 1 лютого до меморіалу землякам, які загинули на Майдані та під час російсько-української війни, щоб попрощатися із вишнопільцем Дмитром Оверченком.

28-річний захисник державної цілісності України загинув геройською смертю 29 січня під Авдіївкою.

Від "уманського" містка до центру обабіч дороги вишикувалися тальнівці. О 16-й від Пагорбу Слави в центр спускається "бусик" волонтера Володимира Швеця. На передньому склі автомобіля портрет загиблого Героя і табличка "Груз 200". Він везе домовину із покійним Дмитром Оверченком. Його супроводжують ще декілька машин. Попереду поліція.

Коли минають "уманський" місток, тальнівці стають на коліна. У багатьох в руках запалені свічки. Машини повертають до районного будинку культури і зупиняються. Атовці, серед яких і міський голова Олексій Юрченко, беруть домовину і несуть до меморіалу. За ними іде закутана у чорну хустку сільська голова із Вишнополя Тетяна Гудзенко. Вона тримає портрет покійного.

Над площею лунає: "Герої не вмирають!". Промов немає. Усі плачуть.

Священики Української Православної церкви Київського патріархату - отці Михайло та Андрій служать панахиду. Біля домовини сільська голова,побратими-атовці, містяни. Після завершення отець Михайло звертається до присутніх:

"Цією смертю Господь нагадує нам не бути байдужими до долі наших хлопців, які перебувають на війні. Не в АТО, а на війні! Як би хто не заперечував цього.

І знову сльози навертаються на очі, бо бачимо, що життя Дмитра не має вороття. Але віримо, що Бог душу його невинну прийме у царство небесне.

Наша пам'ять про тих, хто віддав життя за Україну має бути вічна! Ми повинні пам’ятати їх і молитися за них. Молитися своєю українською мовою. Ми вже врешті-решт повинні знати, що ворог однаково страшний, як зовнішій, так і внутрішній. А в нас тої нечисті хватає!

Завтра, 2 лютого, залишмо всі свої справи, поїдьмо у Вишнопіль, щоби достойно похоронити цього хлопця. Багато-хто його не знав. Але Бог прославляє невідомих. Так само як і святих Божих угодників. Їх світ не знав, але Бог прославив. І до сьогоднішні їх церква згадує. Так само і загиблі хлопці будуть знані. Але головне щоб і ми їх пам’ятали! Тому Дмитрові хай Бог дає царство небесне, а всім нам Бог хай дає розум і розуміння того, що треба бути патріотами не на словах, а на ділі!"

Над площею знову звучить: "Слава Україні! - Героям Слава!", "Слава нації! - Смерть ворогам!", "Україна – понад усе!", "Герої – не вмирають!"

До домовини підходять попрощатися із загиблим учасники бойових дій, землякиі. Несуть квіти.

На цьому прощання тальнівців із Дмитром Оверченком закінчується. Він повертається у рідне село. Дорогою жителі Білашок, Тальянок, Леґедзиного на колінах зустрічають бусик із покійним.

Зауважимо, 1 лютого Президент України нагородив Дмитра Оверченка орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (посмертно), а його командиру 23-річному капітану Андрію Кизилу присвоїв звання Героя України.

Олег ШАТАЙЛО