^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.11.2016 9:44
824 переглядів
0 коментарів
''Під дорогою є трохи лісу. Далі – суцільні просіки''

У Киселівці Катеринопільського району лісники ріжуть ліс. Це не подобається місцевим селянам.

30 осіб нещодавно підписалися під заявою до сільського голови з вимогою вплинути на ситуацію.

– Йде суцільна вирубка ділянок лісу. Наскільки ми знаємо, що на суцільні вирубки у нашій державі накладений мораторій. Проте керівництво Звенигородського лісництва чомусь про це забуло. Окрім того, вивозячи зрізані дерева, великовагові автомобілі руйнують сільські дороги. Пропонуємо звернутися в провідні телеканали, Інтер, 1+1, до кореспондентів, із проханням висвітлити проблему, бо через рік чи два в нас не залишиться ні лісу, ні доріг.

"У нас тут два ліси – "колгоспний" і "державний" (біля кладовища). За обидва взялося Катеринопільське лісництво не на жарт. Проводять суцільну вирубку. Якщо при Януковичу різали з розмахом – по 5 га, то тепер – "скромно". Ось тут вирізали 70 сотих, але таких ділянок кілька, і є вже нові намічені. Не розумію, в лісі повно сухостою, хворих, гнилих дерев, а ріжуть або молоді дуби діаметром 25-30 см, або гіганти, що були окрасою нашої місцевості?" – бідкається сільський голова Юрій Сусіда.

"Он там, на вирубці, насадили молодняк, але ж коли він виросте? Йому вже років і років, а зросту ніякого. А частина вирубок уже позаростали акацієвим самосівом. Вирізали ділянку у мене перед самими вікнами, а потім ще й гілля палили. Вулиця - через дорогу від лісу й цього пожарища. Дим і гар стояв стовпом, дружина не могла в хаті втриматись, як і інші сусіди, не було чим дихати. А скрізь кричать, що не можна палити навіть листя. Окрім того, розбили нам своїми лісовозами дорогу під магазином, весною з відлигою, вона вся зійде. Де нам брати кошти на її ремонт?"

"Раніше люди по-розумному підходили до всього, а тепер, аби більше вкрасти! Он там намітили ділянку під вирубку. Граби по 18-20 см в діаметрі. Та ще й липи там є. А це ж медоноси! На тій ділянці бойня була, а рядом ─ ферма, якщо вирізати ці дерева, то де буде санітарна зона між ними і селом. Щоб такі дерева молоді унічтожать – це преступлєніє! За нашою сільрадою числиться 306 га лісів, а помощі від лісгоспу – нуль! Тільки дороги розбивають", ─ каже один із сільських активістів.

Мешканець Киселівки Едуард Салов теж проти вирубок:

"З 2007 року у нас тут було 8 вирубок. Це ще під дорогою є трохи лісу, хоч і за нього вже взялись. А там далі – суцільні просіки. Як так будемо хазяйнувати, то що ми дітям залишимо? Одні пеньки?! Наші діди-прадіди подарували нам ліс, а ми що своїм нащадкам подаруємо? Наскільки нам відомо, на суцільні вирубки зараз накладено в державі мораторій, тоді як це все розцінити? Санітарних вирубок і зачисток не проводять, а підряд ─ будь ласка. Де кращі дерева – там вирізали, де гірші – там залишили. Усе догори ногами! Тут усе село не задоволене, тільки одні бояться, а інші готові йти до кінця. Будемо боротися за наші ліси, бо так робити не можна! Стукатимемо в усі двері: у прокуратуру, в газети, на телебачення".

Головний лісничий Катеринопільського лісництва Сергій Лисяний дивується претензіям селян.

" Не розумію, які до нас можуть бути претензії? У нас все законно, всі документи в порядку – лісорубні квитки є, погодження з міністерства є, таксаційний опис теж є. Хай провіряють. Ми вирізаємо тільки старі, гнилі дерева. Дуби, яким понад 180 років, та граби, яким понад 60", ─ відповів чиновник.

У понеділок, 7 листопада, мешканці Киселівки подали з цього приводу заяву у прокуратуру.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ