^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.11.2016 9:49
2040 переглядів
0 коментарів
У Тальному поховали загиблого в АТО Дмитра Безуглого (фоторепортаж)

У Тальному попрощалися із 33-х річним бійцем Дмитром Безуглим. Він загинув у неділю 30 жовтня. Втім, тіло бійця привезли додому лише в четвер, 3 листопада, зранку.

Починаючи із 9 години у центрі Тального та біля батьківського дому загиблого збираються люди.

"Діму мали привезти ще вчора ввечері. Батькам подзвонили, що виїхали. Ми весь вечір і всю ніч прочекали. Весь час надходила якась суперечлива інформація. Це виходить уже за всякі рамки. Мати всю ніч не находила собі місця. Вона від неділі ридає", - каже сусідка.

Майже о 10-й у супроводі поліції та волонтерів до двору Безуглих під’їхала старезна сіра машина "швидкої допомоги". Чоловіки беруть домовину і заносять у двір. Батьки та рідня у сльозах кидаються обіймати покійного. Підходять сусіди, знайомі, АТОвці, жителі району. Навіть ті, хто не знав Дмитра за життя, але прийшов вшанувати бійця, який віддав життя за нас. Більшість несе вінки і квіти.

"Хлопці занесіть Діму в хату, хай хоч трохи побуде вдома", - просить плачучи жінка з ціпком.

Організованою колоною прийшли дирекція, учителі та учні першої школи. Попереду несли величезний державний прапор.

"Діма закінчив 9 класів нашої школи, як ми могли не прийти?" - каже учителька і запитує: а від військової частини, де служив Діма, хтось є?"

"Нема".

Після короткої відправи у хаті багатолюдна колона вирушила провести земляка в останню путь. Йшли повз батьківську хату Героя України Юрія Паращука. Його іменем віднедавна названа вулиця, на якій жив загиблий. Далі із Святотроїцької на Соборну. Повз пам’ятник гетьманам України, меморіал загиблим на Майдані та у зоні проведення АТО, біля погруддя Тараса Шевченка і до Петропавлівського храму УПЦ Київського патріархату.

"Схиліть коліно перед загиблим бійцем! Станьте на коліна перед загиблим захисником України! Він віддав життя за нас!", - каже дорогою заступник директора школи №1 Людмила Черепенко і сама стає на коліна. Її слухають, як чиновники, так і пересічні громадяни.

У церкві покійного відспівували відразу чотири священики, недавні капелани, на чолі із благочинним Тальнівського району отцем Михайлом Василюком. При цьому були присутні найрідніші та учасники АТО.

"Сьогодні, дорога родино, ми собором священиків складаємо вам щиру вдячність, земний уклін за Дмитра. Немає таких слів які б вас утішили, але знайте, що він сьогодні іде дорогою до Бога. Дорогою спасенних. Ми молимось, щоб Господь Бог за його жертву відплатив йому сторицею добром", - каже отець Михайло.

Після завершення обряду покійного виносять із храму. Сотні людей стають на коліна. Далі похоронна процесія рухається до меморіалу загиблим на Майдані та в зоні проведення АТО. Дорогою священики заспівують пісню патріотів-попередників "Червону калину". Усі їх підтримують.

Із колони чути голос Веселокутського сільського голови Павла Козаченка:

"Захиснику України Дмитру Безуглому тричі: Слава! Слава! Слава!", "Слава Україні! - Героям Слава!", "Герої не вмирають", "Україна – понад усе!"

Коли вигукують "Слава нації!", один із учнів-прапороносців голосно відповідає "Смерть федерації!".

Траурний мітинг веде Людмила Якименко. Читає біографічну довідку. Вона говорить про несправедливу смерть і величезні статки можновладців. Потім надає слово іншим.

"Знову у нас на Тальнівщині чорний день, – плаче заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак. – Знову розриває серце мелодія пісні "Плине кача". Ніхто не може бути спокійним, коли її чує. Дмитро не зміг сидіти вдома і спокійно дивитися як ворог нищить нашу землю і пішов служити за контрактом. Він з честю виконав обов’язок боронити рідний край і народ".

"Ми сьогодні прощаємося з людиною, яка свідомо зробила свій вибір. Яка розуміла, куди вона йде і для чого. Во ім’я чого може покласти свою голову, – каже директор Тальнівської школи №1 Володимир Нерубайський. – З давніх-давен існує істина – немає почеснішої смерті, як померти за рідну землю, за свій рідний край, за свій народ. І він, Дмитро Петрович Безуглий, виконав цю священну місію як герой нашого народу, як людина, яка віддала життя за всіх нас, хто є сьогодні, і хто буде жити на цій землі".

Володимир Артемович звертаючись до батьків, зазначив "Знайте ваш син – герой. Він віддав своє життя за нас, за Україну. Він віддав своє життя не за тих, про кого тут сьогодні говорилося. Ви знаєте, як прийде час правди і час істини, а він обов’язково прийде! Він приходить завжди! Десь вони повтікають. Той в Швейцарію, той в Ізраїль. Але ми будемо жити на цій землі, наші діти, наші внуки. І ми будемо знати, що кров цих хлопців пролита недаремно. Тому що ця земля потрібна нам, простому люду, який тут трудиться, живе, а не тим перевертням і нуворишам, які думають, що вони сьогодні владарюють світом. Світом владарює Бог і владарює правда! І ця людина за цю правду віддала життя".

Далі виступив голова спілки учасників АТО Тальнівщини Василь Данилюк.

Ведуча оголошує хвилину мовчання. Запалюють свічки.

Після мітингу усі рухаються на кладовище. Там виступів не було. Лише, коли опускали труну, тричі пролунали постріли військових. Священики разом із півчою заспівують гімн України.

Дмитра Безуглого поховали неподалік побратимів-атовців Сергія Ярошенка, Олександра Шевцова та волонтерів Ігоря Іванченкова і Миколи Шевченка.

Зауважимо, у понеділок 7 листопада о 9 годині у Тальнівському Петропавлівському храмі УПЦ Київського патріархату відбудеться панахида за загиблим у АТО захисником України Дмитром Безуглим.

Олег ШАТАЙЛО