^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.10.2016 11:54
880 переглядів
0 коментарів
''До Вовка не підходьте, бо він вас пошле даліко-даліко''

Концерт з нагоди 25-річчя народного аматорського ансамблю української пісні "Ордана" Тальнівського районного будинку культури тривав майже чотири години.

Шанувальники оплесками запрошували артистів розпочинати виступи, але ті запізнювалися. Зрештою, світло вимкнули і переповнена зала пів години дивилася фільм про "Ордану".

Потім невеличка "візитка" і "офіційна частина". Голова районної ради Валентина Любомська і перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка зачитали вітання, вручили грамоту і конверт керівнику колективу Миколі Вовку, а артистам – подарунок і кошик квітів.

Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак говорила душевно, без аркушу. Її чоловік понад 20 років був учасником "Ордани".

"Цей колектив для мене дуже рідний, особливий, - із хвилюванням говорить Тетяна Олександрівна. – Я від самого початку знала практично всі пісні, які виконувала "Ордана". Повірте, для того, щоб створити свято, колектив докладає дуже-дуже багато праці. За кожною гарно виконаною, красивою, простою піснею, багато зусиль керівника і всіх артистів".

Ювілярів також привітали колишня солістка "Ордани", начальник відділу культури Альона Качур, начальник відділу освіти Лариса Коваль, голова райкому профспілки працівників освіти Людмила Нестругіна та депутат обласної ради Володимир Копійченко. Вони теж вручили квіти і конверти.

"Ордана" - найкращий хоровий колектив області, окраса будь-якого концерту чи то на обласній сцені, чи на сцені столичного палацу "Україна". Кращого чим цей колектив немає і бути не може! – наголошує директор Черкаського обласного центру народної творчості Таміла Іванова. – От ми сиділи із Людмилою Іванівною (повертається до свого заступника – ред.) і говорили – заплющиш очі і не знаєш, хто краще співає, чи Черкаський народний хор, чи хор "Ордана"

Ззала скандує "Ордана!"

Вона зачитала вітання від Черкаського народного хору і нагородила "Ордану" Почесною грамотою. Керівника підтримала і Людмила Глухенко.

Свій виступ фольклорист Вадим Мицик розпочав із того, що "сила у народній пісні, у споконвічному гуртовому співу. Адже шо сьогодні роблять з українською культурою, з українським співом – це треньки, бреньки, витребеньки. Це далеке від виспіву української душі. І тому ми горді нашими сіваками, нашим маестро". Вадим Федорович розповів, що саме він дав назву колективу та подарував ювілярам свої книги та вірш.

Колишній багаторічний директор Тальнівського будівельно-економічного коледжу Іван Куян поділився спогадами про Миколу Вовка, про те, як представляли Миколу Олександровича до звання заслуженого працівника культури, про очолювані ним хорові колективи Тальянківського та Тальнівського технікумів. Іван Григорович пригадав, як ще за союзу "коли виступали у міністерстві сільського будівництва, було зауваження зроблене: "Чого це у вас одні українські пісні?" Кажу: "Так. Ви мені сказали, і все. До Вовка не підходьте, бо він вас пошле даліко-даліко".

Привітали ювілярів і представники творчих колективів: директор районного будинку культури Людмила Луняка, директор Кривоколінського сільського будинку культури Віталій Сивокінь, учасники народного аматорського гурту "Надвечір’я", поет Іван Нерубайський, на слова якого композитор Микола Вовк написав 16 пісень, і навіть гість із Херсонщини.

Від імені учасників народного аматорського хору "Зажинок" (с.Папужинці), Віталій Запорожець та наймолодша артистка цього колективу Даша, подарували ікону Миколи Чудотворця, висвячену у Тальнівському Петропавлівському храмі УПЦ Київського патріархату.

Варто зазначити, настоятель цього храму отець Михайло Василюк не був пасивним глядачем, а наспівував усі пісні, які звучали зі сцени.

Після привітань на сцену запросили колишніх учасників "Ордани". "Їхня кількість, - каже ведуча Людмила Черепенко, - значно перевищує теперішній склад ансамблю".

Від імені зачинателів колективу виступила Ніна Романченко.

Присутні хвилиною мовчання згадали і тих учасників "Ордани", що померли.

Зауважимо, після офіційної частини, концертна програма не переривалася виступами шанувальників. Глядачі насолоджувалися гарною, якісною українською піснею. Навіть влада, яка зазвичай після виступів виходить із зали, чи не вперше за багато років подивилася концерт повністю.

На цьому наголосив і Микола Вовк. Виступаючи наприкінці концерту, Микола Олександрович пригадав, як із "Орданою" їздили у Київ вітати співака і композитора Павла Дворського.

"Співали "Смерикова хата", "Стожари". Хором співали! Тоді співак Василь Зінкевич сказав: "ну це якісь філософи приїхали. Вперше чую, щоб пісні Дворського співав хор".

Отака була нам приємна оцінка".

Микола Олександрович подякував "орданівцям", глядачам та усім, хто долучився до організації концерту. Згадав про значну підтримку колективу меценатом Володимиром Мовчаном.

"Ордана" виступала в одних костюмах, потім переодягнулася в інші. Усі ці комплекти одягу куплені за гроші Володимира Петровича Мовчана. Як йому можна не дякувати?"

Згадав і інших, хто допомагав і допомагає: Наталію Вінничук, Анатолія Ковальова, Василя Сідька.

Час збіг дуже швидко. Керівництво Тальнівської міської ради проігнорувало виступ провідного районного колективу. Після концерту глядачі ділилися враженнями.

"А чого це міської ради не було?", - запитує чоловік.

"Гроші на подарок пожаліли" - недвозначно відповів інший.

"А коли ви їх останній раз бачили у районному будинку культури?"

"Досі ділять артістів на "наших" і "ваших".

"До виборів готуються"

"Да. "Вибєрі мєня" учать"

Люди сміються. І в гарному настрої ідуть додому.

Олег ШАТАЙЛО