^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.08.2016 17:13
6592 переглядів
1 коментарів
Тальнівщина попрощалася із загиблим в АТО Василем Івченком (фоторепортаж)

У Папужинцях Тальнівського району попрощалися із 20-річним захисником України Василем Івченком. Похоронна процесія розтягнулася на півкілометра. Провести в останню путь односельця зійшлося чи не все село. Жителі району з’їжджалися легковиками та бусами.

Прощальна процесія вирушила із дому Василя близько 11 ранку. Дорогою звучали молитви, українська народна пісня "Ой у лузі червона калина" та патріотичні вигуки "Героєві тричі: Слава! Слава! Слава!", "Слава нації – Смерть ворогам!", "Україна – понад усе!" "Герої не вмирають"…

Траурний мітинг відбувся біля меморіалу загиблим папужанам у роки другої світової війни. Вів його сільський голова сусіднього села Веселий Кут Павло Козаченко. На мітингу виступили сільська голова Папужинець Тетяна Граділенко, голова райдержадміністрації Василь Клименко, директор Тальянківського агротехнічного коледжу Віктор Крошка, замполіт батареї 54 бригади в якій служив Василь – Михайло Денисенко, голова районної організації учасників та ветеранів АТО Василь Данилюк, голова спілки воїнів-інтернаціоналістів Олексій Неділько.

"Мені тяжко говорити (ледь стримує сльози). Загинув наш Василь не біля Зайцевого, як я тут чую, а під селищем Луганським, яке розашоване на Світлодарській дузі. Зараз на дузі дуже гаряче. За липень багато поранених і загиблих…Якось кажу, Вася може тобі відпочити треба. Ми планували з ним відпустку на 30 серпня. Але так сталося, як сталося… Пишайтеся своїм солдатом, своїм односельцем. Я хочу, щоб в школі проводили уроки і ставили його в приклад, яким він був дисциплінованим, вихованим, культурним солдатом…Тут стоять його побратими, хлопці, які були на цьому опорному пункті, які провели останні хвилини з ним. Тут командир його батареї…" - каже замполіт і передає йому слово. Той виступає кріз сльози:

"Ми на війні не перший день, але важко говорити (плаче), бо якась російська війна забирала з наших лав такого гарного хлопця. Пробачте, батьки, пробачте.." - далі бувалий воїн не зміг говорити. Сльози підійшли під горло.

"Воюючи на Донбасі проти російської окупаційної наволочі, Василь з честю виконав нелегкий обов’язок українського воїна. Він поліг на полі бою незлманим, нескореним. З любов’ю в юному серці до неньки нашої України. Прощавай наш бойовий побратиме, прощавай наш бойовий друже. Низький тобі наш уклін, за твій подвиг, солдате", - сказав голова спілки учасників та ветеранів АТО Василь Данилюк.

Далі були слова вдячності матері і обіцянки пам’ятати.

По завершенні мітингу, траурна процесія вирушила до кладовища. Труну несли шестеро колишніх бійців. Попереду - кілька десятків вінків. Хрести. Ікона і фотографія загиблого воїна.

Василя поховали з військовими почестями у першому ряду цвинтаря.

Зауважимо, молодого Героя привезли хоронити напередодні ввечері. Декількакілометрова колона односельців розтягнулася від початку села і до рідної хати загиблого. Папужани навколішки зустрічали односельця. Перед цим сотні тальнівців теж навколішки зустрічали машину з покійним в центрі Тального.

Чин похорону здійснили відразу п’ять священиків Української Православної Церкви Київського патріархату. Варто зазначити, що на Тальнівщині попи Московського патріархату демонстративно не ховають українських бійців.

Олег ШАТАЙЛО