^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.08.2016 16:12
704 переглядів
0 коментарів
На Тальнівщині із братської могили євреїв украли огорожу

Із однієї з братських могил розстріляних 75 років тому тальнівських євреїв невідомі вкрали майже всю огорожу. Акт вандалізму виявили члени єврейської громади, коли, готуючись до заходу, прибирали територію.

"Я звернулася в поліцію, але мені там сказали, що знають про це і уже шукають злочинців", - розповідає довголітня голова єврейської громади Тального Валентина Тітлер.

Родичі розстріляних євреїв не стали чекати закінчення розслідування і звернулися за допомогою до мецената Володимира Мовчана. Володимир Петрович відгукнувся на прохання. І вже найближчим часом його коштом буде відновлено огорожу та встановлено біля братської могили зручну лавку.

Зауважимо, 16 серпня тальнівські євреї та гості із Умані та Німеччини без особливої помпезності проклали вінки до братських могил поблизу траси Тальне-Умань та відвідали братську могилу на старому єврейському кладовищі, куди 1952 року перепоховали розстріляних протягом війни євреїв. Представників влади на заході не було. Міська рада поклала вінки пізніше, а районні керманичі взагалі проігнорували.

Нагадаємо, що 16 серпня за лісом біля Білашок німці розстріляли понад 2 тисячі тальнівських євреїв. Урятувалося лише троє дітей – Ольга Друзгальська, Мейер Макаровський.

Пам’ятники вдалося встановити лише в 1963 році.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: У Тальному вшанували жертв масового розстрілу євреїв